ZRUŠENO

Se slzou v oku vám musíme oznámit, že jsme nuceni Urban Rock zrušit. Někdy zkrátka dobré úmysly nestačí a překážek je tolik, že již není možné pokračovat. A přesně do tohoto bodu jsme se dostali i my. Důvodem je nenaplnění některých dohod a odpadnutí výrazného partnera, jehož finanční plnění mělo pro konání akce zásadní význam. Ačkoli jsme hledali všemožná řešení, žádné z nich se neukázalo jako realizovatelné. Celá situace je velmi nešťastná, jelikož naší hlavní snahou bylo přivést do Brna něco speciálního s mezinárodním přesahem. Výjimečný projekt, který zde nemá obdoby. Nicméně v tuto chvíli jsou všechny varianty, jak Urban Rock uspořádat, vyčerpané. Věřte, že jsme dělali vše, co bylo v našich silách, aby tato nešťastná situace nenastala. Děkujeme za vaši podporu a doufáme, že se v budoucnu setkáme na jiných akcích.

Peníze za již zakoupené vstupenky vám budou vráceny stejným způsobem, jakým jste je zakoupili.

Rádi bychom poděkovali všem za podporu a spolupráci.

Tým Urban Rock
Dear friends,

Неплохо заработать на гэмблинге позволяетвулкан 24 сайт, собравший слоты с самыми высокими коэффициентами выплат

we are very sorry to announce that the Urban Rock festival is being cancelled. Good intentions are not always enough, the obstacles we must face at this moment are beyond our ability to overcome them. One of the reasons for the cancellation is the suspension of cooperation with our main business associate resulting in radical cut in financial resources which were crucial to the festival. We have tried to find any other solution, however, none of them turned out to be possible. The entire situation is very sorrowful, our main goal was to introduce Brno to the international festival scene and create something truly unique and special. At this moment, all the possibilities to resurrect Urban Rock festival have been exhausted. Please believe that we have done our maximum to prevent this from happening. Thank you for your support and hopefully see you at another occasion.

Money for the tickets will be returned in the same the ticket was purchased. If you purchased the ticket online, the ticket agency will be in touch with you within couple of days.

Thank you all for your support and cooperation.

Urban Rock Team


PRVNÍ VÁRKA KAPEL PRO URBAN ROCK 2018

ROZHODNĚ TO NENÍ VŠE, POSTUPNĚ BUDEME ODHALOVAT DALŠÍ A DALŠÍ
PŘEČTĚTE SI VÍCE O FESTIVALU URBAN ROCK V SEKCI INFO O FESTIVALU

alt-Jalt-J

alt-J

alt-J / indie-rock / UK

Jedna z nejpozoruhodnějších britských kapel současnosti alt-J vystoupí v Brně vůbec poprvé. Alt-J vylétli ke hvězdám krátce po vydání svého dodnes nepřekonaného debut "An Awesome Wave" z roku 2012 a od té doby jsou stále větší a větší. 

alt-J se dali dohromady v anglickém Leedsu před deseti lety. Dnes tříčlenná kapela má na kontě tři alba. Debut z roku 2012 An Awesome Wave získal Mercury Prize, druhá deska This Is All Yours dokonce nominaci na Grammy. Relaxer je třetí studiovou nahrávkou, která momentálně sklízí zasloužené odměny po celém světě.


Enter ShikariEnter Shikari

Enter Shikari

Enter Shikari / hardcore / UK

Tvrdé kytary a elektronické samply. Hardcore, metal a dubstep s D'n'B dohromady. To je jen pár prvků, které charakterizují londýnskou kapelu Enter Shikari. Jejich vystoupení je rychlé, jsou tvrdí a plní energie. Kapela Enter Shikari je fanoušky hodnocena jako jedna z nejlepších živých kapel posledních let.

Poprvé se Brnu představili jako předskokani kapely Linkin Park v červnu 2008. Tehdy předvedli nečekaně velkou show a překvapili tisíce lidí. Od té doby jejich křivka jde stále strmě směrem vzhůru a my se o to po 10 letech můžeme přesvědčit sami.

Dubioza KolektivDubioza Kolektiv

Dubioza Kolektiv

Dubioza Kolektiv / balkan-ska-punk-reggae / BaH

Míří k nám Dubioza Kolektiv! Loni v létě rozhejbali svojí divokou show Špilberk Balkannn a letos se do Brna vrací znova!

Bosenský expres procestoval se svojí nezaměnitelnou kombinací ska, reggae a punku celý svět. Na živo čekejte energickou show, která vás pošle do kolen. Jedny střevíce protančíte zcela určitě.

Little BigLittle Big

Little Big

Little Big / Rave / RU

Necelý rok od svého posledního vyprodaného koncertě v Česku na Urban Rock přiletí ruská kometa. Kontroverzní a perverzní elektronická čtveřice Little Big. Právem si vysloužili přirovnání k Die Antwoord. Je to jedna z kapel, která má snad největší požadavky na ozvučení koncertu. Jejich živá show, na které si zakládají, nemá obdoby a zanechává jen dlouhé články na hudebních serverech plné pozitivních reakcí. 
Pokud si myslíte, že to není úplně žánr pro vás, nezbývá než vám doporučit je navštívit, protože pod pódiem je to úplně jiný zážitek než doma v obýváku.

Dope D.O.D.Dope D.O.D.

Dope D.O.D.

Dope D.O.D. / electronic-rap / NL

Tahle nizozemská drsná trojice překvapila celou rapovou scénu svým hitem What happened, který obletěl svět hned několikrát a dostali se do povědomí i příznivcům elektronické hudby.

Klipy, ze kterých jde strach, svoji vizáž i celkovou atmosféru přenáší do své unikátní živé show, kterou dokáží vyvolat pořádný hype a davovou psychózu mezi lidmi. Připravte se na explozi basů a nálož tvrdých textů od Dope D.O.D.!

The AdictsThe Adicts

The Adicts

The Adicts / punk-rock / UK

The Adicts je punk rocková hudební skupina pocházející z Anglie. Jejich image je inspirována stylem známého Kubrickova filmu Mechanický pomeranč. 

Na pódiu disponují strhující silou, kombinace melodického punk rocku a dynamického varietního představení je geniální. Ve svém repertoáru mají mnoho notoricky známých hitovek, jsou to špičkoví muzikanti a vědí, jak napsat skladbu přesně tak, aby byla dostatečně melodická, svižná, vtipná a chytlavá.

Málokteré manželství vydrží pohromadě tak dlouho jak The Adicts - hrají ve stejné sestavě přes 40 let. 

PerkelePerkele

Perkele

Perkele / Oi! / SWE

Jen dvě slova. Švédsko a Oi! ... Perkele! Kořeny této kapely sahají až do roku 1993 a od té doby nám kluci pěkně vyrostli.  Začínali ve čtyrech jako spíše punková kapela, ale později se stále více přiklání k Oi!, mění texty z rodného jazyka do angličtiny a dostávají se stále více do povědomí ve svém žánru. Momentálně vystupují jako trio a nedá se rozhodně říct, že by to nestačilo. Jejich výplodem je melodický Oi! punk s prvky folku.
Perkele jsou tvrdými odpůrci fašismu a rasismu, což je znát i z jejich textů.

A pokud byste si chtěli při čtení hodně zařádit, doporučujeme https://www.perkele.com/

 

Deez NutsDeez Nuts

Deez Nuts

Deez Nuts / hardcorepunk / AUS

Deez Nuts je taková neřízená střela z Austrálie. A jak už nám název napovídá, tohle má fakt koule.

Australská hardcorová hudební skupina, která svojí historii započala psát v roce 2007 v Melbourne. Dohromady se dala poté, co se rozpadla skupina I Killed The Prom Queen, ve které působil současný frontmen kapely J.J. Peters.
"Džejdžej" vypustil do světa song s názvem Deez Nuts a ono to fungovalo. Publikum na to reaguje velmi pozitivně a vzniká tak kapela se stejnojmenným názvem. 

BorgoreBorgore

Borgore

Borgore / dubstep / IL

Izraelský generál hudebního chaosu zpustošil elektronickou scénu tím nejlepším způsobem. Sám sebe rád prohlašuje za člověka, který zničil dubstep.
Neopírá se o aktuální trendy, přemýšlí do budoucna a směr, kam bude novodobá elektronická hudba směřovat, přímo udává. 

Seznamte se s jménem, které se objevuje na předních příčkách zahraničních vyhlášených festivalů jako Ultra Miami Festival nebo Tomorrowland.

MadballMadball

Madball

Madball / hardcore / USA

New Yorkská hardcore kapela Madball vzniká v pozdních 80tých letech jako vedlejší projekt Agnostic Front. Později se však díky nabíhající popularitě osamostatňuje a začíná vystupovat na vlastních koncertech. Vydali celkem 12 alb a v současné sestavě hrají od roku 2010.

Ale dost rozumů, v česku nováčky nejsou a nedávno společně s kapelami jako Hatebreed, Terror a dalšími, obsadili Brno a my víme, že můžeme za jejich zády přislíbit pořádnou show i tentokrát.

Lucky ChopsLucky Chops

Lucky Chops

Lucky Chops / brassband / USA

Pětičlenná dechová kapela se dala dohromady v Central Parku a strávila spoustu času hraním v newyorským metru. Jako buskeři se rychle dostali do povědomí lidí pomocí sociálních sítí a i nyní se stále vrací ke hraní na ulici.
Králové dechových nástrojů a jedněch bicích mají na svým kontě covery těch nejznámějších hitů, ale i úspěšnou vlastní tvorbu. Jejich show je živá a zábavná, propojená kreativními pohyby a choreografiemi celé kapely. 

Dog Eat DogDog Eat Dog

Dog Eat Dog

Dog Eat Dog / crossover / USA

Dnes již kultovní Dog Eat Dog jsou bezesporu jednou z nejúspěšnějších crossoverových kapel vůbec. 
V jejich tvorbě můžete najít prvky hiphopu, hardcoru a rocku.

Své první album nazvané All Boro Kings kapela vydala roku 1994 na značce Roadrunner Records. Stejné vydavatelství vydalo i další dvě alba: Play Games (1996) a Amped (1999). V roce 2006 vyšlo u vydavatelství Wanted Records čtvrté album Walk With Me.

Jako zajímavost můžeme určitě vypíchnout společný track Who's the king s českou kapelou LOCO LOCO. Není tajností, že Čechy mají vlastně dost rádi a koncerty si zde užívají naplno.

Evergreen TerraceEvergreen Terrace

Evergreen Terrace

Evergreen Terrace / hardcore-punk / USA

Americký hardcore punk z Jacksonvillu na Floridě. Evergreen Terrace! Tahle americká parta je na scéně už od roku 1999, o rok později vydávají svoje první debutové album „Losing All Hope Is Freedom“, díky kterýmu se jim dostává patřičné pozornosti.
V Brně jsme je mohli ochutnat na podzim loňského roku a myslíme si, že si svoje místo na festivalu určitě zaslouží a nemálo vás překvapí.

Pro ty, kteří je znáte jen okrajově nebo ještě vůbec, dobře si naposlouchejte jejich tvorbu a těště se, že vám při koncertě pěkně protáhnou kolena.

MuteMute

Mute

Mute / punk-rock / CAN

Kanadští skate punkeři z Quebecu Mute se v punk rocku vyšvihli na výsluní již dříve. První album vydali v roce 2003 s názvem Sleepers, po kterém následovalo společné turné s kapelami Rise Against a Belvedere. V Kanadě mají důležité místo na punk rockové scéně a své místo si drží i díky poslední desce Remember Death, která sbírá pozitivní ohlasy po celém světě. 

V České republice nebudou poprvé a po jejich posledním úspěšným koncertu se těší na atmosféru, kterou jim předvedeme na Urban Rocku.

Eskimo CallboyEskimo Callboy

Eskimo Callboy

Eskimo Callboy / Electronicore / DEU

Eskimo Callboy jako německá electronicore kapela už není v česku žádným nováčkem. Mají tu slušnou fanouškovskou základnu a těší se čím dál větší oblíbenosti.  Vyznačují se bouřlivou energií a jejich živý koncert je zážitkem, který se jen těžko zapomíná.
V roce 2017 vydali své již čtvrté album.

Jsou to sice mlaďoši, ale o to víc jejich živák připomíná smečku psů utržených ze řetězu.

The CarburetorsThe Carburetors

The Carburetors

The Carburetors / ROCK'N'ROLL / NOR

Jestli máte rádi tvrďárny, tak se rozhodně musíte zúčastnit této show s energií hoření leteckýho benzínu. Tihle Norové se s ničím nemažou a o tom dost často vypovídá i jejich nástup na stage. Na posledním koncertě v Brně málem podpálili klub - ale není se čeho bát, vše bylo údajně v plánu - prej.
Jejich show je rychlá, zvučná a v jejím průběhu si budete představovat, jak se v kabrioletu proháníte po pobřeží, na své motorce pouští jak Reno Reines v seríálu Odpadlík nebo si nepředstavíte vůbec nic, hlava to prostě nepobere a koncert si užijete jak nikdy. 

Circus BrothersCircus Brothers

Circus Brothers

Circus Brothers / disco-balkan / CZ

Balkánská hudba nabírá v česku velkou popularitu, je to známka divokých mejdanů a tanečních večírků až do rána. A na Urban Rocku to nebude jinak!
Zástupce toho žánru nebude nikdo jiný než kapela Circus Brothers, která letos pokřtila nové album s názvem #VJERŽIM

Circus Brothers se velmi rychle stali pevnou součástí klubové a festivalové scény v České republice. Jsou dobře známí mejdany, na které se dlouho vzpomíná. Potkat jste je mohli na ulici, v klubech i velkých festivalech. Vždy to ale byl pořádnej mazec. Přináší jedinečný a nepopsatelně rychlý disco-balkan, v kterém kombinují balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop, špinavý house, drsný rap a líbivý folk.Hentai CorporationHentai Corporation

Hentai Corporation

Hentai Corporation / thrash-rock'n'roll / CZ

Hentai Corporation je česká hudební skupina, která sama sebe řadí mezi styly thrash metal a rock 'n' roll. Za posledních 12 let stihli vydat celé jedno album a v roce 2017 vydávají album druhé, nesoucí název Intracellular Pets. Na české scéně jsou Hentai Corporation takový ojedinělý kontroverzní úkaz. Kapela vyniká svými osobitými a živelnými vystoupeními, svými neotřelými instrumentálními linkami a vokálem Radka Škarohlída. Během koncertů se často strefují do populárních postav českého šoubyznysu.
Jde o kapelu, která často a pěkně nahlas dokáže narovinu vyjádřit, co si myslí a vůbec si nebere s nikým servítky.

Mezi jejich některé skvělé nápady patří například idea natočit nejkontroverznější klip na tuzemské scéně. Na jeho cenzurovanou verzi se můžete podívat zde ... a tu bez cenzury si najděte sami.

VolantVolant

Volant

Volant / punkrock / CZ

Volanti patří mezi stálice české punkové scény. S atmosférou umí pracovat od garáže, přes hospody, putiky a reštyky, až po kluby a festivaly.
Nemáme k nim moc, co dodat. Kdo nezná Volanty, jakoby nebyl punkáč. Kdo není punkáč, musí poznat Volanty.

Budeme se točit? Budeme!
Točte se punkáčové!

ImodiumImodium

Imodium

Imodium / hard-rock / CZ

Imodium je česká hard-rocková kapela z Broumova. Mají na kontě společné turné s kapelami jako Divokej Bill, Post-it, Cocotte Minute a navštívili nejeden festival. V září 2011 měli tu čest předstakovat kapele Simple Plan.

Imodium mají za nás palec na hoře hlavně za nápady, které v minulosti realizovali. Bytové turné, koncert v divadle nebo třeba ve vězení na Borech.

A malá motivovačka. Imodium po čtyrech letech od posledního studiového alba letos vydavají zcela nové album, které pojmenovali Element.


Zoči VočiZoči Voči

Zoči Voči

Zoči Voči / pop-punk / SK

Slovenská rocková hudební skupina Zoči Voči z Nitry, která ve své tvorbě vychází z hudebních žánrů jakými jsou metalcore, punk, rock a hardcore.
Jsou momentálně fresh jak nikdy, jejich fanoušci je hodnotí jako jednu z nejpopulárnějších slovenských kapel.

MuchaMucha

Mucha

Mucha / femipunk / CZ

Mucha je brněnská skvadra založená v roce 2012 kolem písničkářky Nikoly Muchové. Zatím vydala tři studiová alba.

Frontwoman Nikola se s ničím moc nesere. Pro ostrý slova nechodí daleko a je tak nějak čím dál víc od rány. Zpívá pěkně narovinu, co si myslí a nejeden to občas neustojí. Možná doslova pak neustojí.

Můžeme se těšit na legendární texty, které prolítly českým internetem hned několikrát.

SuperteslaSupertesla

Supertesla

Supertesla / rock / CZ

Heartland-punko čtveřice beznadějných romantiků, která je stejně tak doma v Praze, jako v Brně. Kluci, kteří během svého života prošli kapelami jako Black Burley, Bombs From Heaven, Ňuňu nebo The Fialky už trošku zestárli, zamilovali se do Toma Pettyho, Bruce Springsteena a The Gaslight Anthem.

 

 

The Desperate MindThe Desperate Mind

The Desperate Mind

The Desperate Mind / punk-rock / CZ

Silný vliv zvuku kapel jako NOFX, Anti-Flag, FEAR a Black Flag, energií nabitá jedinečná show a agresivní riffy kombinované s melodickými vokály. To je ve zkratce domácí punk rock / melodic hardcore punk formace The Desperate Mind, která se tento rok chystá rozproudit Urban Rock 2018!

HonemHonem

Honem

Honem / punk-rock / CZ

Honem patří mezi lokální brněnské punk-rockové kapely, která skvěle doplní lineup na Urban Rocku a uvede vás do varu. Borci už zažili nejeden pankovej mejdan a patří mezi stálice, které můžete potkat nejen na večírcích v Brně a jeho okolí.

 

Abbys, Watching MeAbbys, Watching Me

Abbys, Watching Me

Abbys, Watching Me / post hardcore-alternative / CZ

Abyss, Watching Me je kapela z Prahy, která se se svojí tvorbou pohybuje na pomezí alternative rock a post­hardcore. Je to jedna z těch kapel, u kterých víme, že vás nakopne do správné nálady.

 

VSTUPENKY NYNÍ ZA 1400,- 

KOUPIT VSTUPENKY

HARMONOGRAM FESTIVALU ZVEŘEJNÍME V NÁSLEDUJÍCÍCH MĚSÍCÍCH PO VYPUŠTĚNÍ VŠECH KAPEL.

PRO VÍCE INFORMACÍ SLEDUJ URBAN ROCK NA FACEBOOKU.

STAŇ SE FANOUŠKEM


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím

Transfer
 
  Přihlášení